Sandomierskie obchody Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, odbyły się 15 sierpnia 2018 r. przed pomnikiem 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów w wojskowej części Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu. 

   W uroczystości wzięli udział: Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza, Piotr Chojnacki przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi, organizacje kombatanckie, wojsko, policja, straż pożarna, mieszkańcy miasta oraz delegacje z Niemiec, Czech i Ukrainy biorące udział we wtorkowym wydarzeniu upamiętniającym 10 lat współpracy Sandomierza i miasta Ostróg na Ukrainie.

   Po odśpiewaniu hymnu państwowego, modlitwę w intencji ofiar polskich żołnierzy i cywili poległych w działaniach wojennych, odprawił ks. dr Bartłomiej Krzos - wikariusz Parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu.

   W dowód pamięci i szacunku przybyłe delegacje oraz mieszkańcy miasta złożyli wieńce przed pomnikiem 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów w wojskowej części Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu.

   Uroczystość nawiązywała do wydarzeń sprzed 98. laty, kiedy to 15 sierpnia 1920 r. na wschodnich rubieżach Warszawy, bohaterskie polskie oddziały odparły bolszewicką nawałę, ratując przy tym Polskę jak i Europę przed zniewoleniem. Wydarzenie to określa się mianem "Cudu nad Wisłą".