We wtorek, 7 czerwca br., w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostiomanum miała miejsce XIX Sesja Ekologiczna pod hasłem przewodnim „Wisła – lustro Sandomierza”. W trakcie sesji, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach: plastycznym adresowanym do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, międzypokoleniowym Starej fotografii czar… - Historia z Wisłą w tle, skierowanym do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych, a także rodziców i dziadków. 

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczyli: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Janusz Suszyna Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, Krzysztof Zieliński Dyrektor I LO Collegium Gostomianum. 

Zwieńczeniem uroczystości było przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów z Collegium Gostomianum. 

Wyniki konkursu plastycznego "Wisła – lustrem Sandomierza"

Przedszkola:

I miejsce: Lena Szubert, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu, op. Anna Tyniec

I miejsce: Leon Czarnecki, Przedszkole Samorządowe nr 6 w Sandomierzu, op. Jolanta Łukawska

II miejsce: Aleksander Markiewicz, Niepubliczne Przedszkole Językowe "Jaś i Małgosia" op. Monika Dąbrowska

II miejsce: Matylda Kunys, Przedszkole w Łoniowie, op. Agnieszka Gach

III miejsce: Maja Ciździel, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Sandomierzu, op. Ewa Kołodziej

III miejsce: Michał Głąb, Niepubliczne Przedszkole "Smerf" w Sandomierzu, op. Elżbieta Lipiec

Wróżnienia:

Maciej Osmala, Niepubliczne Przedszkole Językowe "Jaś i Małgosia" op. Agnieszka Zasuwa, Dorota Jurkowska

Zuzia Wojtas, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu, op. Anna Tyniec

Sebastian Staszczak, Filia Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sandomierzu, op. Anna Pawlik

Oliwia Kucharczyk, Przedszkole Samorządowe nr 6 w Sandomierzu, op. Bożena Prezgot

Antonina Białousz, Przedszkole Samorządowe nr 6 w Sandomierzu, op. Grażyna Ostrowska

Julia Stępień, klasa "0" Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie, op. Marzanna Kolasińska

Andrzej Szpernal, Niepubliczne Przedszkole "Smerf" w Sandomierzu, op. Sylwia Radzimowska-Zasuwa

Natalia Kaczmarczyk, Przedszkole Samorządowe nr 5 w Sandomierzu, op. Katarzyna Piętak, Magdalena Adamczyk

Szkoły Podstawowe:

I miejsce: Marta Kołacz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu, op. Agata Frydryk

I miejsce: Aleksandra Korzynek, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Agnieszka Modras

II miejsce: Julia Lebida, Szkoła Podstawowa w Obrazowie, op. Barbara Bańkowska

II miejsce: Oliwia Leja, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Barbara Dybis

II miejsce: Oliwia Sadok, Szkoła Podstawowa w Słupczy, op. Monika Cebula

III miejsce: Antonina Mazur, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu, op. Kinga Kras

Wyróżnienia:

Amelka Latoś, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Agnieszka Frańczak-Szczepanek

Anna Głąb, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Wiesława Loch

Kornelia Dąda, Szkoła Podstawowa w Słupczy, op. Monika Cebula

Karolina Dzieciuch, Szkoła Podstawowa w Obrazowie, op. Marta Socha

Łukasz Grębowiec, Szkoła Podstawowa w Mściowie, op. Monika Szlachcińska

Bartosz Korzynek, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Eliza Delegiewicz

Jan Szajowski, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, op. Eliza Delegiewicz


Wyniki Konkursu Międzypokoleniowego "Starej fotografii czar... Historia z Wisła w tle"

I miejsce: Jolanta Jonaszek – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu, op. Danuta Szczygielska

I miejsce: Adrian Rybak – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie, op. Damian Jędrycha

II miejsce: Natalia Rewera – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach, op. Beata Kuleszko

II miejsce: Jan Olkiewicz – Szkoła Podstawowa im Jarosława Iwaszkiewicza 4 w Sandomierzu, op. Agnieszka Modras

III miejsce: Sara Sajur – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu

op. Joanna Pieronkiewicz-Szpernal

III miejsce: Antonii Zięba – SP 4 w Sandomierzu, op. Agnieszka Modras

Wyróżnienia:

Paulina Ziółkowska, Anna Ziółkowska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu, op. Barbara Wieczorek

Paulina Sowińska – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Krystyna Chmielowiec

Agnieszka Dudek – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Krystyna Chmielowiec

Aleksandra Korzynek Szkoła Podstawowa nr 4, op. Agnieszka Modras

Joanna Rowińska – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Agnieszka Kunys-Łukawska

Julia Łącka – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Agnieszka Kunys-Łukawska

Piotr Łażeński – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach, op. Beata Kuleszko

Monika Kołacz – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Joanna Pieronkiewicz-Szpernal

Natalia Łącka – I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Urszula Gawron


Wyniki konkursu na prezentację multimedialną pt. "Wisła – Lustro Sandomierza"

I miejsce: Natalia Saniawa – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie, op. Agnieszka Kwiecień

II miejsce: Paulina Suter – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach, op. Beata Kuleszko

III miejsce: Krzysztof Mirkowski – Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu, op. Ewa Mika

III miejsce: Sylwia Ścibisz – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Urszula Gawron

Wyróżnienia:

Natalia Nowak – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie, op. Agnieszka Kwiecień

Sara Orłowska – Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu, op. Bożena Kwiecień

Natalia Błachnio - Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu, op. Ewa Mika

Natalia Sagan – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach, op. Beata Kuleszko

Klaudia Tymolkin – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu, op. Małgorzata Kuśmira

Dominika Saja – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu, op. Danuta Szczygielska, Elżbieta Sieciarska-Turbiarz

Andźelika Chmiel – ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Barbara Sobieraj

Karol Kusik - ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Artur Czuja

Karolina Kasprzycka - ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Urszula Gawron

Natalia Łącka - ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, op. Urszula Gawron