W przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia w sandomierskim Ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym udział wzięli posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz powiatowych, miejskich, służb mundurowych, duchowieństwa, przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji kultury oraz radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy. Na spotkaniu obecni byli również harcerze z betlejemskim światełkiem pokoju.

   Zgromadzonych w sali obrad Rady Miasta powitał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

  - W przededniu Wigilii Świąt Bożego narodzenia zwracam się do Państwa z najlepszymi życzeniami. Niech ten wyjątkowy czas upłynie w spokoju, zdrowiu, i wytchnieniu od zgiełku dnia codziennego. Życzę Państwu, by świąteczne dni niosły ze sobą nadzieję i radość. Przede wszystkim zaś wiarę w to, że trudności, które piętrzą się na naszej życiowej drodze zostaną przezwyciężone. Przeżywajmy te święta w duchu wzajemnego zrozumienia i zdolności do wybaczania. 1 stycznia wkroczymy w Nowy 2017 Rok. Z tej okazji życzę Państwu zdrowia, wszelkiej pomyślności i życiowego spełnienia!

   Błogosławieństwa udzielił wszystkim ks. bp Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej.

  Podczas spotkania nie zabrakło kolęd wykonanych przez wokalistkę z Sandomierskiego Studia Piosenki, akompaniamentu Sandomierskiej Orkiestry Dętej oraz występu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sandomierzu. Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia.