W dniu 24 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo Sportowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Tenisa Stołowego w Sandomierzu, zawody były zorganizowane dla uczczenia 70-lecia Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Uroczystego otwarcia dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Miasta Sandomierza, Robert Janus Prezes Okręgu Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Franciszek Makowski Prezes KTS „Sandomierz”.

Turniej rozgrywany był w kategoriach:

- Szkoły Podstawowe dziewcząt i chłopców
- Szkoły Gimnazjalne dziewcząt i chłopców
- Szkoły Ponadgimnazjalne dziewcząt i chłopców
- Open kobiet i mężczyzn

W Turnieju udział wzięli zawodnicy z takich miejscowości jak: Sandomierza, Tarnobrzega, Bilczy, Jaworznia, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Opola Lubelskiego, Stalowej Woli, Połańca, Porzecza, Wąchocka. Turniej był rozgrywany systemem rosyjskim.

Przedstawiamy klasyfikację końcową:

Szkoły Podstawowe:

Chłopcy:

I miejsce –  Sebastian Sobczyk ( Przyszów )
II miejsce – Kacper Sieczkowski ( Feniks Jaworznia )
III miejsce – Łukasz Stępień ( Porzecze )
IV miejsce – Igor Gała ( Porzecze)
V miejsce – Kamil Majchrowski ( Sandomierz )
VI miejsce – Bartłomiej Kochanowicz ( Sandomierz )

Dziewczęta:

I miejsce – Weronika Szczepanik ( Tarnobrzeg)
II miejsce – Julia Szczepanik ( Tarnobrzeg)
III miejsce – Magdalena Ciosek ( Porzecze)
IV miejsce – Julia Grabas ( Stalowa Wola )
V miejsce – Sylwia Stala ( Sandomierz)
VI miejsce –Emilia Chudzicka ( Opole Lubelskie )

Szkoły Gimnazjalne:

Chłopcy:

I miejsce – Jakub Kuźmicz ( Sandomierz )
II miejsce – Szymon Ciosek ( Porzecze)
III miejsce – Krzysztof Zapała ( Porzecze)
IV miejsce – Nikodem Samiec ( Porzecze)
V miejsce – Michał Gorczyca ( Sandomierz)
VI miejsce –Arkadiusz Czosnek ( Sandomierz)

Dziewczęta:

I miejsce -  Martyna Motyka ( Stalowa Wola )
II miejsce – Wiktoria Puzio ( Stalowa Wola )
III miejsce –Izabela Ryś ( Feniks Jaworznia )
IV miejsce – Wiktoria Bakalarska ( Feniks Jaworznia )
 

Szkoły Ponadgimnazjalne:

Chłopcy:

I miejsce – Dariusz Wydra ( Sandomierz)
II miejsce – Dawid Stąpór( Sandomierz)
III miejsce –Maksym Chudzicki (Kielce)
IV miejsce – Jakub Łoch ( Tarnobrzeg)
V miejsce – Grzegorz Burdzy ( Przyszów)
VI miejsce -  Paweł Sadecki ( Tarnobrzeg )

Dziewczęta:

I miejsce – Andżelika Maciąg ( Stalowa Wola )
 

Kategoria Open:

Męźczyźni:

I miejsce – Jakub Kuźmicz ( Sandomierz)
II miejsce – Angelika Maciąg ( Stalowa Wola )
III miejsce – Dawid Stąpór ( Sandomierz )
IV miejsce - Marek Taczalski ( Zakrzówek)
V miejsce – Dariusz Wydra ( Sandomierz )
VI miejsce -  Damian Bilski ( Sandomierz )

Kobiety:

I miejsce – Andżelika Maciąg ( Stalowa Wola )
II miejsce – Anna Szczepanik ( Tarnobrzeg)
III miejsce –Magdalena Gaborska ( Ożarów)
IV miejsce – Wiktoria Bakalarska ( Feniks Jaworznia)
V miejsce – Magdalena Marzec ( Sandomierz )
VI miejsce -  Izabela Marzec ( Sandomierz )

W ramach 70-lecia Jubileuszu Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego zostali wyróżnieni:

Złota odznaka PZTS:

Ryszard Leśniak – Kielce
Franciszek Makowski – Sandomierz
Andrzej Bętkowski – wice wojewoda Świętokrzyski
Zbigniew Piątek – Piekoszów
Zenon Piątek – Bilcza
 

Srebrna odznaka PZTS:

Robert Janus – Wąchock
Stanisław Ciosek – Porzecze
Marian Buras – Morawica

Brązowa odznaka PZTS:

P. Wierzbicki – Sandomierz
P. Dziorek – Sandomierz
M. Raczyńska – Samiec – Porzecze
A. Parka – Wąchock
D. Żołądek – Wąchock
A. Jaromi – Wąchock
M. Woś – Porzecze
Ł. Latała – Wąchock
M. Sabat – Bilcza

Zawodnicy dostali pamiątkowe puchary, statuetki dyplomy, oraz upominki rzeczowe.
 

Ponadto statuetki okolicznościowe otrzymali:

Urszula Wróblewska – Bilcza
Marian Buras – Morawica
Wojciech Ostrowski – Prezes Zarządu Spółki Koral
Waldemar Gosek – Dyrektor Szkoły Podstawowe nr 1 w Sandomierzu
Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza
Dariusz Kwiatkowski – Prezes Klubu Feniks w Jaworznie
Jarosław Gaborski – Trener, wychowawca młodzieży
Andrzej Skowron – Trener, wychowawca młodzieży
Dariusz Smutek – Trener, wychowawca młodzieży
Jerzy Kuźmicz - Trener, wychowawca młodzieży
Damian Bilski - Trener, wychowawca młodzieży
Waldemar Wiśniowski - Trener, wychowawca młodzieży

Uroczystego zakończenia imprezy dokonali Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Andrzej Bętkowski Vice Wojewoda Świętokrzyski, Jacek Kowalczyk Dyrektor Wydziału Sportu Kultury i Nauki, Marek Kwitek Poseł na Sejm RP, Paweł Wierzbicki Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu , Robert Pytka Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza, Waldemar Gosek Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu, Marek Rożek Redaktor Naczelny Sandomierzanina, Marcin Marzec Radny Miasta Sandomierza oraz zaproszeni goście honorowi Zenon Piątek, Małgorzata Błach – Wróblewska, Stanisław Ciosek, Aldona Parka i Dariusz Kwiatkowski.

tekst i foto: MOSiR