W dniu 23.04.2016 w Hali Widowiskowo Sportowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach „żak” „młodzik’ „kadet” „junior”. Do Turnieju zgłosili się zawodnicy z takich miejscowości jak: Sandomierz, Wąchock, Porzecze, Bilcza, Kielce. Łącznie zgłosiło się zawodników. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach singli, debli oraz rozgrywkach drużynowych.

Przedstawiamy klasyfikację końcową singli:

ŻAK:
Chłopcy:

I miejsce – Bartosz Szaniawski ( MKS CZARNI POŁANIEC )
II miejsce – Oskar Sojka ( MKS CZARNI POŁANIEC)
III miejsce – Tomasz Gumuła ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Kamil Paździerz ( KS FENIKS JAWORZNIA)

Kobiety:

I miejsce – Magdalena Ciosek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miesce – Sylwia Stala ( KTS SANDOMIERZ)
III miejsce – Maja Samiec ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Klaudia Znojek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )

Kadet:

Chłopcy

I miejsce – Szymon Ciosek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE  )
II miejsce – Krzysztof Zapała ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Nikodem Samiec ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Arkadiusz Czosnek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )

 Kobiety:

I miejsce – Wiktoria Bakalarska ( KS FENIKS JAWORZNIA)
II miejsce ( KS FENIKS JAWORZNIA)

Młodzik:

Chłopcy

I miejsce -  Łukasz Stępień ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce- Kacper Sieczkowski ( KS FENIKS JAWORZNIA)
III miejsce-Grzegorz Głowacki ( MKS CZARNI POŁANIEC )
III miejsce – Igor Gała ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )

Kobiety

I miejsce -  Magdalena Ciosek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce-  Magdalena Sarbian ( KS FENIKS JAWORZNIA )
III miejsce- Aleksandra Klimczak  (KS FENIKS JAWORZNIA)
III miejsce –  Wiktoria Tlaga ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )

Junior:

Chłopcy

I miejsce – Maciej Mędrecki ( UKS ORLĘTA BILCZA)
II miejsce- Wiktor Żelazny ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce- Paweł Jaguś ( MKS CZARNI POŁANIEC )
III miejsce – Maksym Chudzicki ( PKS POLONIA BIAŁOGON KIELCE)

Przedstawiamy klasyfikację końcową debla:

Debel Młodzik:

Chłopcy:

I miejsce – Igor Gałą/ Łukasz Stępień ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Grzegorz Głowacki/ Bartosz Szaniawski ( MKS CZARNI POŁANIEC)
III miejsce – Kacper Sieczkowski/ Seweryn Popławski ( KS FENIKS JAWORZNIA)

Kobiety:

I miejsce – Magdalena Ciosek/ Wiktoria Tlaga ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Klaudia Znojek/ Maja Samiec ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Magdalena Sarbian/ Aleksandra Klimczak ( KS FENIKS JAWORZNIA )

Debel Kadet:

Chłopcy:

I miejsce – Szymon Ciosek/Krzysztof Zapała ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Nikodem Samiec/Arkadiusz Czosnek ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE / KTS SANDOMIERZ )
III miejsce – Paweł Rożek/Polek Krystian ( KTS SANDOMIERZ)

Debel Junior:

I miejsce – Maksym Chudzicki / Maciej Mędrecki (PKS POLONIA BIAŁOGON KIELCE/ UKS ORLĘTA BILCZA)
II miejsce – Dawid Stąpór/ Michał Gorczyca (KTS SANDOMIERZ)
III miejsce – Paweł Jaguś / Aleksander Piórkowski  ( MKS CZARNI POŁANIEC/ UKS METEOR WĄCHOCK)
III miejsce – Wiktor Żelazny/ Miłosz Mróz  ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )

Przedstawiamy klasyfikację końcową drużynową:

Drużyna Młodzik:

Chłopcy:

I miejsce – Igor Gała/ Łukasz Stępień ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Grzegorz Głowacki/ Bartosz Szaniawski (MKS CZARNI POŁANIEC)
III miejsce – Kacper Sieczkowski/ Seweryn Popławski ( KS FENIKS JAWORZNIA )

Kobiety:

I miejsce – Magdalena Czosnek/ Wiktoria Tlaga ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Klaudia Znojek / Maja Samiec ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
III miejsce – Magdalena Sorbian/ Aleksandra Klimczak (KS FENIKS JAWORZNIA )

Drużyna Kadet:

Chłopcy:

I miejsce – Krzysztof Zapała/ Szymon Ciosek/ Nikodem Samiec ( LUKS RADOŚĆ PORZECZE )
II miejsce – Paweł Rożek/Krystian Polek (KTS SANDOMIERZ)

Drużyna Junior:

Chłopcy:

I miejsce – Mateusz Duda/ Patryk Duda/ Aleksander Piórkowski ( UKS Meteor Wąchock 

Wyróżnieni zawodnicy dostali pamiątkowe dyplomy, oraz puchary.

Organizatorem był Świętokrzyski Związek Tenisa Stołowego, Klub Tenisa Stołowego „Sandomierz” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.