PIERWSZE LODY PRZEŁAMANE

     W kwietniu ruszyła realizacja zadania publicznego pod nazwą „SENIOR-JUNIOR DWA BRATANKI DO ZABAWY, POGADANKI”. Głównym celem programu jest nawiązanie relacji międzypokoleniowych - zmniejszenie dystansu pomiędzy osobami starszymi, a dziećmi poprzez wspólne zajęcia polegające na nauce, wymianie doświadczeń i wspólnej zabawie, co pozwoli obu grupom wiekowym rozwijać się twórczo i wzajemnie poznawać.
     Adresatami projektu są seniorzy-mieszkańcy powiatu sandomierskiego w tym osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym oraz dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych.
      Pierwsze spotkanie już za nami. Uczestnicy zostali zapoznani z założeniami i poszczególnymi etapami projektu. Następnie młodzi uczestnicy zaprezentowali krótką część artystyczną, która zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych biwakowych piosenek. W tak miłej atmosferze nastąpiła prezentacja obu grup. Nie zabrakło też wspólnego 100 lat po skojarzeniu niedawnego solenizanta. Kiedy już wszyscy wzajemnie się poznali, umówiliśmy się na kolejne  spotkanie przy ognisku w parku Piszczele.

Zadanie realizuje Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu


Wsparcie realizacji zadania publicznego