Awanse, nominacje, odznaczenia i nagrody - sandomierscy funkcjonariusze policji uroczyście obchodzili swoje święto 20 lipca br. Doroczne Święto Policji zapoczątkowała msza św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu. Następnie funkcjonariusze policji  wraz z uczestnikami obchodów zebrali się w Ratuszu, by uczestniczyć w uroczystym przekazaniu aktów nominacyjnych i nagród dla tych, którzy mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami na polu działalności policyjnej.

  W uroczystości Święta Policji uczestniczyli między innymi insp. Dariusz Augustyniak Komendant Wojewódzki Policji w Kielcachmł. insp. Dariusz Chmielowiec Powiatowy Komendant Policji w Sandomierzuks. bp. Krzysztof Nitkiewicz – Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Stanisław Masternak Starosta Sandomierski, Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza wraz z radnymi oraz przedstawiciele instytucji i jednostek współpracujący z Komendą Powiatową Policji w Sandomierzu.

  Gratulacje oraz słowa uznania wyraził Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza - Cieszę się, że możemy dziś wspólnie obchodzić wasze Święto. Taki dzień w kalendarzu jest bardzo potrzebny, bo zasługi, które mają miejsce w Waszej ciężkiej pracy funkcjonariusza policji, często przechodzą bez echa. Dziś jest okazja, by w sposób wyjątkowy powiedzieć Wszystkim Państwu – dziękuję. Słowa te kieruję do Państwa w imieniu własnym oraz w imieniu mieszkańców Sandomierza, którzy dzięki rzetelnej i pełnej poświęcenia pracy tutejszej Policji mogą czuć się bezpiecznie.

  Burmistrz Sandomierza wyróżnił za szczególne zasługi w 2016 roku na niwie pracy policyjnej dwóch funkcjonariuszy. Dyplom dla najlepszego policjanta pionu prewencji otrzymał st. post. Norbert Grzelkanajlepszym policjantem pionu kryminalnego został mł. asp. Michał Żuliński.

  Podczas uroczystości wręczono także awanse oraz przekazano odznakę „Zasłużony Policjant” za szczególne zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa społecznego.