Głównym celem programu było nawiązanie relacji międzypokoleniowych - zmniejszenie dystansu pomiędzy osobami starszymi, a dziećmi poprzez wspólne zajęcia polegające na nauce, wymianie doświadczeń i wspólnej zabawie, które pozwalają obu grupom wiekowym rozwijać się twórczo i wzajemnie poznawać. Adresatami projektu są seniorzy - mieszkańcy powiatu sandomierskiego, w tym osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym oraz dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych.

 Ostania już edycja publicznego zadania pod nazwą „Senior - junior, dwa bratanki do zabawy, pogadanki”, odbyła się w podziemiach restauracji „Pod Ciżemką”, 24 listopada 2016 roku. W spotkaniu wziął udział Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, który zapewnił, że akcja ta, integrująca ze sobą różne pokolenia, będzie dalej kontynuowana.

  Spotkanie poprowadziła Urszula Gryndzia z Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu.

  Wydarzenie wiązało się jednocześnie z zabawą andrzejkową, podczas której młodzież przygotowała dla seniorów mnóstwo różnego rodzaju atrakcji m.in.: wróżby z kart, wrzucanie monet do miski z wodą, recytowanie wierszy oraz przedstawienie.

  Uczestnicy uroczystego spotkania miło spędzili czas i pokazali, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, które sprawiają, że wiek staje się mało istotny. Wspólne rozmowy były dla wszystkich miłym akcentem i oderwaniem się od szarej codzienności życia. Na zakończenie młodzież przekazała Seniorom własnoręcznie wykonane upominki chcąc przekonać, że młodzi też potrafią coś sami wykonać i nie zawsze trzeba kupić gotowy prezent aby sprawić komuś przyjemność. Seniorzy również odwdzięczyli się przekazując na ręce młodego pokolenia upominki.