„Trochę zmęczenia, trochę radości… Po prostu super !”

Tak podsumowała ostatnie spotkanie z cyklu „Bądź aktywny ruchowo i odżywiaj się prawidłowo” pani Teresa, jedna z uczestniczek zadania publicznego realizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu przy wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego p.n. „Senior - junior dwa bratanki do zabawy, pogadanki”.

Jego uczestnicy – zarówno starsi, jak i młodsi 16 sierpnia spotkali się w Piszczelach aby rywalizować między sobą w grach i zabawach ruchowych.

Rozpoczęto od rozgrzewki. Później do zabawy dołączono balony. Zadanie uczestników -przebić balon przywiązany do nogi drugiej osoby. Odgłos pękających balonów wywoływał śmiech i zachętę do biegania za kolejnym balonem.

Po wesołej zabawie nastąpiły rywalizacje drużynowe. Najpierw trzeba było kozłując piłką pokonać slalom, następnie do pokonania był tor przeszkód. Każda grupa miała wykonać zadania z różnymi przyborami (hula hop, ringo, piłeczka). Uczestnik, który wykonał zadanie prawidłowo, przypinał jedną literę hasła. Niektórzy musieli powtarzać zadanie, ale przecież chodziło o dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu a nie o to, kto pierwszy dobiegnie do mety… Hasło brzmiało: ”Żyj zdrowo”.

Podsumowaniem sportowych rozgrywek była gra zespołowa w dwa ognie. Tu mieliśmy remis. Raz wygrała jedna drużyna, raz druga.

Na koniec każdy z uczestników spotkania dostał pakiet higieniczny.