Karolina Kołeczek, Wiktor Chabel i Karol Bielecki – trójka sandomierskich olimpijczyków została uhonorowana medalami Burmistrza Sandomierza za szczególne zasługi na rzecz sportu i promocji miasta. Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas obrad Rady Miasta w środę, 31 sierpnia br. 

Sandomierscy sportowcy otrzymali podziękowania i medale wykonane z krzemienia pasiastego – kamienia optymizmu. Dekoracji dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza

- Z prawdziwą dumą i radością przekazuję na Państwa ręce serdeczne gratulacje z okazji udanego startu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. Składam podziękowania za wspaniałą postawę sportową oraz za sukces udziału w najważniejszym, międzynarodowym wydarzeniu sportowym. Jako Burmistrz Sandomierza pragnę wyrazić podziw dla tak znaczących osiągnięć – mówił Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. 

W imieniu Karola Bieleckiego list gratulacyjny oraz medal odebrała jego mama Zdzisława Bielecka. W uroczystości, jako gość honorowy, wzięła udział wioślarka Monika Ciaciuch, która zdobyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio. Do podziękowań i gratulacji dołączył również Robert Pytka Przewodniczący Rady Miasta

 - Jestem dumna, że mogłam reprezentować Sandomierz na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. To ogromy sukces, że mamy trzech olimpijczyków z tak małego miasta jakim jest Sandomierz. Dziękuję Panu Burmistrzowi Markowi Bronkowskiemu za złożone serdeczne gratulacje - powiedziała Karolina Kołeczek.