Z bardzo dobrej strony pokazali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w Łodzi - 10. 09.2016 młodzi lekkoatleci MUKS ,,Wisła" Junior Sandomierz. Na zawodach tych, w których brali udział zawodnicy z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, a będących kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Młodzików sportowcy zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale, zaś w klasyfikacji punktowej klubów województwa świętokrzyskiego zajęli drugie miejsce ustępując tylko Kieleckiemu Klubowi Lekkoatletycznemu.

Na najwyższym podium stanęła Karolina Paluch wygrywając rywalizację w biegu na dystansie 80 m przez płotki z czasem 12,01 co jest nowym rekordem województwa młodziczek i na dzień dzisiejszy trzecim wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek. Zawodniczka ta zdobyła także srebrny medal w biegu na dystansie 200 m przez płotki z czasem 30,72. Także srebrny medal wywalczyła Wiktoria Gromada w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 154 centymetrów. Na wyróżnienie zasługują także wyniki Karoliny Gromady w pchnięciu kulą (4 miejsce z rekordem życiowym 10,41) oraz Gabrieli Modras w biegu na dystansie 200 m przez płotki (6 miejsce z rekordem życiowym 31,70).

Karolina Paluch i Wiktoria Gromada będą reprezentowały nasze miasto i województwo na zbliżających się Mistrzostwach Polski Młodzików - 24-25.09.2016 r. w Słubicach. Obie zawodniczki mają szansę na zajęcie wysokiego miejsca w swoich konkurencjach gdyż w tabelach najlepszych wyników młodziczek w Polsce zajmują trzecie miejsca (Karolina Paluch – 80 pł – 12,01; Karolina Gromada – pięciobój – 2887 pt). Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki.