Każdy, kto postanowił spędzić sobotni wieczór 24 września br. w Lapidarium pod Ratuszem na koncercie ukraińskiego zespołu Gogodzy  Gański z pewnością jest zadowolony ze swojej decyzji. Nie co dzień można być świadkiem tak poruszającego i pełnego ekspresji koncertu. Nic dziwnego, że publiczność była urzeczona, jeśli weźmiemy pod uwagę doświadczenie muzyczne członków zespołu.

   Zespół Gogodzy Gański jest dość młody, prawie 2 – letni, ale muzycy mają bardzo długi staż pracy i bogaty warsztat muzyczny. Przez ponad 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych zespołów na Ukrainie, jakim była Perkałaba. Koncertowali w wielu krajach europejskich, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech, czy Francji. W Polsce zagrali m.in. w Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Sandomierzu.

  W Lapidarium pod Ratuszem zaprezentowali swój najnowszy projekt muzyczny. W gotyckich murach rozbrzmiały tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka. Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Andrieja Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją stworzył jednolity w wyrazie artystycznym i pełen humoru spektakl. Kultura wschodniej Ukrainy została ukazana w nowych, ciekawych aranżacjach muzycznych. Muzycy włożyli w swój przekaz artystyczny ogromne pokłady pasji i energii.

   Koncert trwał prawie 1,5 godz. i był dla nich niezwykle wyczerpujący. Mocnymi brawami publiczność wymogła bisy, więc zespół wydłużył czas występu.  Po koncercie można było porozmawiać z członkami zespołu, zrobić sobie z nimi zdjęcie, zdobyć autograf oraz kupić ich najnowszą płytę. 

   Na sandomierskiej scenie zaprezentowali swoje umiejętności:

Andriej Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

Serdecznie dziękujemy członkom zespołu Gogodzy Ganski za niezapomniane doznania muzyczne.

Organizatorem koncertu było Sandomierskie Centrum Kultury.