Turniej został rozegrany  w kategorii wiekowej Kadetka. Eliminacje rozegrano w sobotę w dwóch grupach po cztery zespoły systemem „każdy z każdym”, Każdy wygrany set dawał zespołowi 1 pkt.  Natomiast przegrany set 0 pkt. W razie takiej samej ilości zdobytych tzw. dużych punktów o miejscy decydowały małe punkty (stosunek punktów wygranych do przegranych). Do finału A awansują pierwsze 2 zespoły z każdej grupy, finał B grają zespoły z 3 i 4 miejsca z każdej grupy. Finały rozgrywane są do dwóch wygranych setów (na krzyż, a później o miejsca)

Wyniki eliminacji:

Grupa A

Hala Gimnazjum nr 1

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ – MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE  0:3 (14:25, 15:25, 14:25)

KPS SIARKA TARNOBRZEG – UKS ZALESZANY 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ – KPS SIARKA TARNOBRZEG 2:1 (25:19, 25:23, 22:25)

MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE – UKS ZALESZANY  2:1 (25:14, 25:15, 18:25)

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ – UKS ZALESZANY 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

KPS SIARKA TARNOBRZEG – MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE 1:2 ( 25:22, 13:25, 17:25)

Kolejność w Grupie A po meczach eliminacyjnych:

  1. MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE
  2. KPS SIARKA TARNOBRZEG
  3. MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ
  4. UKS ZALESZANY

Przegraliśmy z zespołem z TARNOBRZEGA stosunkiem małych punktów o 1/ 1000 punktu awans do finału A.

Wyniki eliminacji:

Grupa B

Hala MOSiR

OKS VOLLEY OPATÓW – SMS KSZO OSTROWIEC 0:3 (3:25, 19:25, 6:25)

KPS NOWA DĘBA – MKS ŁAŃCUT 1:2 (25:19, 20;25, 18:25)

OKS VOLLEY PATÓW – MKS ŁAŃCUT (21:25, 20:25, 11:25)

SMS KSZO OSTROWIEC – KPS NOWA DĘBA 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

SMS KSZO OSTROWIEC – MKS ŁAŃCUT 1:2 (25:13, 24:26, 23:25)

KPS NOWA DĘBA – OKS VOLLEY OPATÓW 3:0 (25:17, 25:22, 25:7)

Kolejność w Grupie B po meczach eliminacyjnych:

  1. SMS KSZO OSTROWIEC
  2. MKS ŁAŃCUT
  3. KPS NOWA DĘBA
  4. OKS VOLLEY OPATÓW

NIEDZIELA Finał B (o miejsca 5-8)

Hala Gimnazjum nr 1

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ – OKS VOLLEY OPATÓW 1:2 (25:21, 10:25, 15:17)

KPS NOWA DĘBA – UKS ZALESZANY 2:0 ( 25:14, 25:19)

MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ – UKS ZALESZANY 2:0 (25:21, 25:8)

KPS NOWA DĘBA – OKS OPATÓW 2:0 (25:10, 26:24)

NIEDZIELA Finał A ( o miejsca 1-4)

Hala MOSiR

MKS ŁANCUT – MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE 2:0 ( 25:16, 25:23)

SMS KSZO OSTROWIEC – KPS SIARKA TARNOBRZEG 2:0 (25:18, 25:12)

MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE – KPS SIARKA TARNOBRZEG 2:0 (25:10, 25:16)

MKS ŁAŃCUT – SMS KSZO OSTROWIEC 2:0 ( 26:24, 25:22)

Kolejność końcowa turnieju:

  1. MKS ŁAŃCUT
  2. SMS KSZO OSTROWIEC
  3. MKS Skier-Vis SKIERNIEWICE
  4. KPS SIARKA TARNOBRZEG
  5. KPS STAL NOWA DĘBA
  6. OKS VOLLEY OPATÓW
  7. MUKS PIĄTKA SANDOMIERZ
  8. UKS ZALESZANY

Najlepsze zawodniczki Turnieju:

Rozgrywająca: IGA KLEPACZ – SMS KSZO OSTROWIEC

Atakująca : MAJA KACZMARSKA – SMS KSZO OSTROWIEC

Przyjmująca : ALEKSANDRA BALAWEJDER – MKS ŁAŃCUT

Libero: JULIA HERBT – Skier-Vis SKIERNIEWICE

MVP Turnieju: WERONIKA PUCHALSKA – MKS ŁAŃCUT

Zawody sędziowali:

Sędzia I – Jacek Myślak – Połaniec

Sędzia II – Klaudia Pytka – Sandomierz

Nasz wspaniały SĘDZIA WETERAN na którego możemy zawsze liczyć – ZDZISŁAW BIELECKI – DZIĘKUJEMY!

Nagrody i wyróżnienia na zakończenie XII Turnieju o Puchar Burmistrza miasta Sandomierza wręczył Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.