W Busku Zdroju odbyły się VI Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie w dniach 16-18.09.2016r. Dodatkowo były to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie, a tym samym także, eliminacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się w listopadzie w Poznaniu. Do zawodów zgłosiło się 27 klubów bokserskich z całej Polski, w rekordowej liczbie 167 zawodników i 35 zawodniczek.

Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sandomierz reprezentowali: (na zdjęciu pierwszy  od lewej) – trener Artur Chomiak, trzeci na zdjęciu Patryk Piotrowski (młodzik), który miał skrzyżować rękawice z Kacprem Michtą z Rashh Kielce w walce półfianłowej. Przeciwnik nie stawił się w narożniku, Patryk tym samym awansował do finału walkowerem. W finale czekał na niego Maciej Mościcki z Łukowa, który został zdyskwalifikowany. Patryk awansował do finału Mistrzostw Polski w kat. do 72 kg. Ostatni na zdjęciu Krzysztof Choda w walce półfinałowej miał skrzyżować rękawice z Jakubem Kobusem z Rashh Kielce, ale przeciwnik nie stawił się do ringu. W finale Krzysztof uległ Miłoszowi Zaucha z Tiger Tarnów i zdobył srebrny medal.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia w starcie na Mistrzostwach Polski.