Gry, zabawy, konkursy, kiermasz, spotkania ze św. Mikołajem – to tylko kilka atrakcji z bogatego programu kolejnej edycji wydarzenia „Mikołajki w Sandomierzu”, które miało miejsce w niedzielę, 3 grudnia br.

  Organizowane już po raz trzeci w Sandomierzu mikołajki i atrakcje im towarzyszące, przygotowane były specjalnie z myślą o mieszkańcach, ale także o osobach z zewnątrz, które postanowiły spędzić ten dzień w naszym mieście. Nad bezpieczeństwem podczas wydarzenia czuwała Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz. 

  Moc atrakcji rozpoczął koncert Sandomierskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Mieczysława Jakubowskiego. Wszyscy odwiedzający Rynek Starego Miasta w tym dniu za sprawą kiermaszu mogli  nabyć na stoiskach asortyment typowo świąteczny – bombki, stroiki, ozdoby na stół, przyprawy, miody, regionalne specjały. Ponadto, niedzielne popołudnie było okazją do spędzenia czasu z dziećmi, na które czekało wiele atrakcji, chociażby gry i zabawy zręcznościowe, rzut śnieżynką do celu, układanie wieży z prezentów, strojenie choinki na czas, a także zajęcia artystyczne w tym drzewo życzeń, pisanie listów do św. Mikołaja. Równo z wybiciem dzwonu na wieży ratuszowej na Rynku pojawił się Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” ze świąteczną animacją. Aktorzy w przebraniach królowej  śniegu, Mikołaja i elfa, na szczudłach powitali najmilszych.

  Czynny udział w wydarzeniu wzięły udział także sandomierskie przedszkolaki. Na zajęciach plastycznych, sześciolatki wraz z opiekunkami przygotowywały postaci św. Mikołaja z tworzyw, które podlegają recyklingowi. Organizowany przez Urząd Miejski w Sandomierzu konkurs Eko-Mikołaj miał na celu przede wszystkim kreowanie artystycznej wyobraźni wśród dzieci i propagowanie działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów z gospodarstw domowych.

  Po rozstrzygnięciu konkursu na dzieci czekał w pięknych saniach św. Mikołaj z drobnymi słodkimi upominkami. W rolę oczekiwanego gościa wcielił się Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza.

  - Uważam, że wydarzenia tego typu ocieplają wizerunek miasta
i pokazują, że nawet poza sezonem turystycznym Sandomierz ma wiele do zaoferowania i mieszkańcom, a także turystom. W tej mikołajkowej atmosferze mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że nasze miasto zbliża i buduje ciepłą, rodzinną atmosferę
– powiedział Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza.

  Zimową aurę wypełniały specjały i zapachy przygotowane w strefie gastronomicznej przez sandomierskich restauratorów, a w nich między innymi świąteczne potrawy, wypieki, rozgrzewające herbatki z ziołami. Cały dzień wrażeń został zwieńczony specjalnym pokazem przygotowanym przez Teatr Ognia. 

Więcej zdjęć możecie Państwo obejrzeć na Facebookowej  galerii https://www.facebook.com/Sandomierz-Kr%C3%B3lewski...