Uroczyste spotkanie opłatkowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Rejonowego w Sandomierzu odbyło się 9 grudnia 2017 r. w Bursie Szkolnej w Sandomierzu.
   Wydarzenie zostało zainaugurowane przemówieniem Danuty Żmudy prezesa sandomierskiego oddziału PSD, która powitała wszystkich zgromadzonych gości w tym: Marka Bronkowskiego burmistrza Sandomierza, Pawła Niedźwiedzia przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, przedstawicieli jednostek samorządowych powiatu sandomierskiego, przedstawicieli świętokrzyskich oddziałów PSD, osób zmagających się z tą nieuleczalną chorobą jaką jest cukrzyca oraz wszystkich tych, którzy niosą tym osobom pomoc.
    Kolejną częścią spotkania był wspólny opłatek, podczas którego zaproszeni goście życzyli wszystkim m.in. zdrowia i wytrwałości w tej uciążliwej chorobie.
    W trakcie wydarzenia nie zabrakło również rozmów na temat tego schorzenia. Przedstawiciele stowarzyszenia opowiadali m.in. o nowych lekach, które zostały dopiero co wprowadzone na rynek- będących alternatywą dla dotychczas używanych, ale o wiele tańszych. Rozmawiano również o wspólnych wyjazdach, wycieczkach, w których biorą udział członkowie stowarzyszenia. Lekarze oraz pracownicy aptek zachęcali wszystkich, nie tylko tych zmagających się z tą chorobą do regularnych badań poziomu cukru we krwi. Wczesne wykrycie jakichkolwiek zaburzeń daje bardzo duże szanse na zapobiegnięcie tej choroby.