Dorota Kędzierzawska autorka filmów takich jak: "Nic", "Jestem", "Pora umierać", "Jutro będzie lepiej", czy "Inny świat", otrzymała Koronę Reżysera NieZwykłego. Uroczysta gala 14. Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych miała miejsce w niedzielę, 31 kwietnia w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziecinie kinematografii. Festiwalową statuetkę wręczył Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

   Wzruszenia nie kryła sama reżyserka, której poświęcona była tegoroczna edycja festiwalu. - Pierwszy raz w życiu zostaję królową. Pomimo tak wspaniałej, niezwykłej nagrody, postaram się być bardzo zwyczajna, nadal służyć państwu i robić dobre filmy – zapowiedziała Dorota Kędzierzawska

   Statuetką z krzemienia pasiastego, została uhonorowana podczas gali, aktorka Danuta Szaflarska, która zmarła 19 lutego br. W jej imieniu Kamień Optymizmu odebrała Dorota Kędzierzawska, cytując fragment utworu Szekspira "Pora umierać", recytowany przez Danutę Szaflarską w filmie o tym samym tytule.

  Uroczystość uświetnił koncert "Struny na ziemi" w wykonaniu Lory Szafran i Marka Bałaty, przy akompaniamencie Włodka Pawlika z zespołem. Utwory Jarosława Iwaszkiewicza czytali Andrzej Seweryn i Daniel Olbrychski.