W Iluzjon Art Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury, od 10 listopada br. można podziwiać wystawę fotografii autorstwa Pawła Maleckiego pt. „Pejzaż nocnego nieba. Zatrzymać ruch gwiazd”.

***

   Paweł Malecki - członek Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii. Zadebiutował w 2015 roku zbiorową wystawą z okazji 5-lecia STPF. Uczestniczył również w II edycji wystawy „Anatomii Rozpadu".

   Laureat wielu konkursów fotograficznych.

  Fotografią zainteresował się na studiach w 2004 roku, od tego czasu zgłębiał literaturę z nią związaną, uczestniczył również w licznych warsztatach. W dzieciństwie towarzyszył swojemu ojcu fotografowi – amatorowi, podczas pracy  w ciemni fotograficznej.

   W roku 2011 jego zdjęcie pojawiło się na okładce pierwszego wydania książki Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy".

   Fotografie autora ukazywały się wielokrotnie w różnego rodzaju czasopismach oraz lokalnej prasie.

   Paweł jest mieszkańcem Sandomierza i właśnie to miasto fotografowane z różnych miejsc i perspektyw jest najczęstszym tematem jego artystycznej działalności. Fotografuje zabytki, w których odnajduje duszę, obcuje również z przyrodą, czego wyrazem są znane fotografie pięknych sandomierskich zakątków i okolic miasta.

  Tematem obecnej wystawy są gwiazdy. Możemy podziwiać efekty wielogodzinnych obserwacji sierpniowego i lipcowego nocnego nieba. Aby uzyskać najpiękniejsze ujęcia autor szukał odpowiednich miejsc, najczęściej poza miastem, w okolicach Sandomierza. Dla Pawła granice czasowe nie istnieją, dzięki jego pasji możemy podziwiać niezwykłe miejsca nocą.

Zdjęcia autora można zobaczyć pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/pawel.malecki.fotograf/

https://500px.com/pawel-malecki

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie!