W niedzielę 26 lutego 2017 r ., sandomierzanie oddali hołd "Żołnierzom Wyklętym". Dzień pamięci o żołnierzach walczących o niepodległość Ojczyzny w czasie II wojny światowej i prześladowanych w czasie reżimu stalinowskiego przypada 1 marca. Najintensywniejszy czas działalności "Żołnierzy Wyklętych" to lata powojenne, aż do 1963 roku, kiedy został zastrzelony ostatni niezłomny i niepokorny "Żołnierz Wyklęty" – Józef Franczak ps. „Lalek”.

  Uroczystość rozpoczęła się w kościele św. Józefa od mszy świętej w intencji poległych. Następnie przemaszerowano na Cmentarz Katedralny gdzie przy symbolicznej mogile ppłk Antoniego Wiktorowskiego „Kruka” wygłoszono przemówienia. Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Marek Kwitek Poseł na Sejm RP, ppłk Leszek Ślimak dowódca 3 batalionu radiotechnicznego w Sandomierzu wspomnieli zasługi "Żołnierzy Wyklętych" i podkreślili jak ważna jest pamięć o osobach, które przez długie lata nie istniały na kartach historii. Modlitwę za poległych odprawił ks. Jerzy Dąbek proboszcz parafii św. Józefa w Sandomierzu. Po uroczystych przemówieniach i modlitwie, nadszedł czas na chwilę zadumy oraz na złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

  W samo południe blisko 200 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Biegacze startowali na dwóch dystansach o długości 1963 metrów i 5 kilometrów.