Zgodnie z tradycją, tak i 26 lutego 2017 roku, odbyła się prezentacja zespołu Wisły Sandomierz przed rundą wiosenną obecnego sezonu. Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej budynku Portu Kultury przy ul. Portowej. Każdy, kto chciał uczestniczyć w prezentacji, mógł wesprzeć Klub w postaci zakupu symbolicznej "cegiełki". Wysokość kwoty była dobrowolna. Spragnieni i nie tylko, mogli nabyć nowy napój - Wisła Sandomierz Energy Drink. Konferansjerem przebiegu prezentacji był tradycyjnie wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ds. podokręgu Sandomierz Janusz Poński. 

   Publiczność nie zawiodła. Szczelnie wypełniła salę. Wśród nich byli zaproszeni goście, m.in. Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jacek Dybus oraz radni Marceli Czerwiński i Robert Pytka.  Prezentacja rozpoczęła się od pokazu multimedialnego ukazującego ostatnie kilka lat historii Wisły. 

   Następnie głos zabrał prezes SKS Wisła - Sebastian Wieczorek, który wspomniał jak trudne chwile klub przeżywał, i jak wyszedł na prostą. Odskocznią od tematu piłkarskiego był pokaz ciosów i treningu kick boxingu w wykonaniu zawodników Sparty Dwikozy. 

   Kolejnym punktem pokazu były liczne zespoły młodzieżowe Wisły Junior. Zaprezentowały się drużyny: 

Trampkarz starszy (rocznik 2002 i 2003) - trener Maciej Jarosz, 

Młodzik starszy (rocznik 2004 i 2005) - trener Mateusz Kuśmierz, 

Orlik starszy (rocznik 2006) - trener Dariusz Łuczak, 

Orlik młodszy (rocznik 2007) - trener Rafał Kodyra, 

Orlik młodszy (rocznik 2007 i 2008) - trener Dariusz Ogrodnik, 

Żak starszy (rocznik 2008) - trener Maciej Jarosz, 

Żak młodszy (rocznik 2009) - trener Wojciech Pierzchała, 

Skrzat (rocznik 2010) - trener Artur Dziewulski. 

   Wszyscy zgromadzeni mogli poznać zawodników pozyskanych w przerwie zimowej. Są to: Andrij Nikanowycz, Hubert Siepierski, Damian Juda, Arkadiusz Drapsa i Kamil Lewandowski.

   Nadszedł czas na główny punkt programu, czyli prezentację pierwszej drużyny Wisły. 

   Kadra Wisły na rundę wiosenną 2016/17: 

  • Bramkarze: Patryk Drzymała, Damian Pietrasik. 
  • Obrońcy: Paweł Bażant, Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Kacper Górski, Dawid Korona, Krystian Maruszczak, Maciej Ziółek.
  • Pomocnicy: Arkadiusz Drapsa, Kamil Lewandowski, Andrij Nikanowycz, Jarosław Piątkowski, Hubert Siepierski, Marcin Sudy, Patryk Tur, Bartosz Szymański, Patryk Świrk. 
  • Napastnicy: Damian Juda, Jakub Łata, Mateusz Michalski. 

   Po poznaniu wszystkich "aktorów spektaklu", przyszedł czas na wspomnienia pięknych chwil, w postaci filmu przedstawiającego bramki z rundy jesiennej. Następnie do zgromadzonych widzów zwrócił się trener Jarosław Pacholarz. Szkoleniowiec opowiedział o aspiracjach do awansu do III ligi, świetnej atmosferze w drużynie oraz o nadziejach. W kolejnym etapie spotkania swoje "pięć minut" mieli najwierniejsi kibice SKS-u. Prezentacja multimedialna przedstawiła, jak ważnym ogniwem są kibice. Natomiast sami kibice Wisły, nagrodzili piłkarza Marcina Sudego nagrodą "Wiślackie Serce" jako tego, który w ich oczach był najlepszym zawodnikiem rundy. Nowe stroje, w których wiślacy będą występować, prezentują się równie okazale, jak szeroka kadra. Bramkarze będą grać w jednolitych strojach koloru żółtego. Z kolei zawodnicy z pola, w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach. Stroje "wyposażone" są w liczne emblematy reklamowe firm wspierających klub. Oczywiście na sercu bezapelacyjnie widnieje herb Wisły. 

   W przedostatnim punkcie programu swoje wystąpienie miał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Gospodarz "Królewskiego Miasta" w ciepłych słowach mówił o grupach młodzieżowych działających w Wiśle, o nadziejach, jakie widzi w nowych piłkarzach oraz o licznych akcjach kibiców Klubu m.in. zbiórkach pieniędzy i żywności dla potrzebujących, oraz propagowaniu patriotyzmu. Całość zamknęły podziękowania dla licznych sponsorów. Część z nich otrzymała pamiątkowe koszulki meczowe. Niewątpliwie prezentacja piłkarzy Wisły cieszy się wielkim powodzeniem wśród wszystkich zainteresowanych. Każda kolejna impreza tego typu wzbudza ciekawość kibiców i sympatyków. Już w tej chwili jest to niewątpliwie wydarzenie na stałe zapisane w kalendarzu każdego kibica.