W dniach 24 - 25 lutego w Hali Sportowej w Krośnie odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w boksie. Klub MKS Ring Sandomierz reprezentowali: Patryk Nowak, Patryk Piotrowski, Jakub Gach, Anna Jędrzejewska, Damian Barzycki, Kacper Starzyński.

Patryk Nowak zdobywca tytułu Mistrza Województwa w kategorii wagowej do 70 kg, pokonał jednogłośnie na punkty Eryka Głazowskiego z Gimnasion Boguchwała. Mateusz Kuś z tego samego klubu pokonał naszego reprezentanta Jakuba Gacha w walce półfinałowej w kategorii wagowej do 66 kg. Patryk Piotrowski zdobył srebrny medal w kategorii do 80 kg. Damian Barzycki w kategorii wagowej 46 kg wygrał jednogłośnie na punkty z Tomaszem Bielem z Budo Krosno, natomiast w finale również bez problemów pokonał Filipa Wychtę z Irydy Mielec. Anna Jędrzejewska, kadetka, przegrała na punkty w kategorii 57 kg z Pauliną Zabawską z Budo Krosno mimo, że jej przeciwniczka była liczona i zabrakło paru sekund do tego by Anna wygrała przed czasem. Kacper Starzyński w kategorii wagowej 56 kg odniósł zwycięstwo na punkty w pojedynku z Ksawerym Sibigą.

Młodzicy mimo swoich pierwszych walk pokazali, że mogą wygrywać z bardziej doświadczonymi zawodnikami na tak dużej imprezie sportowej. Wszyscy Ci zasługują na pochwałę za wolę walki.