Przypominamy, że Emmendingen – miasto partnerskie Sandomierza – co roku zaprasza dwie osoby z Sandomierza do udziału w letnim kursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu/Fryburgu, który odbędzie się od 1. do 26. sierpnia 2017 r.
    Kurs nie jest przeznaczony dla początkujących – kandydat powinien posługiwać się dobrze językiem niemieckim w mowie i w piśmie. Jest to istotne także z tego względu, że w czasie kursu uczestnicy będą mieszkać u rodzin, które nie muszą się posługiwać żadnym językiem obcym. Emmendingen zapewnia także "Regiokarte", za pomocą której można podróżować po całym regionie różnymi środkami komunikacji publicznej: zarówno autobusami, jak też pociągami czy tramwajami. Uczestnicy ze swej strony opłacają przejazd, wyżywienie oraz zabezpieczają kieszonkowe.

   Kolejnym warunkiem sponsorów jest ukończone 18 lat.

   Aby mieć możliwość uczestniczenia w kursie, należy zwrócić się na piśmie (w języku niemieckim) do nadburmistrza Emmendingen:

   Nadburmistrz Emmendingen Stefan Schlatterer, podając następujące informacje:
- imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia
- zawód rodziców
- szkoła
- okres nauczania języka niemieckiego
- dotychczasowe pobyty w Niemczech - gdzie, kiedy, jak długo

   Zakłada się, że z każdego miasta partnerskiego Emmendingen (Sandomierz, Newark-on-Trent, Six-fours) w kursie weźmie udział po dwie osoby.

Podanie należy złożyć w kopercie z dopiskiem "Kurs języka niemieckiego we Freiburgu" w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu (Plac Poniatowskiego 3) do dnia 15 kwietnia 2017 r. Wszystkie zgłoszenia zostaną wysłane do Emmendingen, po czym rozpatrzy je specjalnie powołana komisję. 

   Więcej informacji znajdziecie Państwo na poniższej stronie internetowej.

http://www.sli.uni-freiburg.de/deutsch/intensiv/so...