Zgodnie z wieloletnią już tradycją w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, to jest 8 kwietnia br., w Zamku Królewskim zorganizowano „Śniadanie Wielkanocne”. Uroczyste spotkanie, które jest okazją do zaprezentowania lokalnych obrzędów i zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, zgromadziło wielu zaproszonych gości: parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu województwa świętokrzyskiego, samorządu miejskiego, władz powiatu sandomierskiego, sandomierskich gmin, duchownych, pracowników instytucji kultury oraz przedstawicieli wielu innych środowisk. Sandomierski magistrat reprezentowali: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza oraz Andrzej Bolewski Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza.

   Miejscem uroczystości była Sala rycerska Zamku Królewskiego gdzie na świątecznie udekorowanych stołach nie zabrakło tradycyjnego barszczu z jajkiem, bigosu, smacznych wędlin oraz apetycznych, słodkich wypieków. Największą atrakcją była wystawa koszy wielkanocnych przygotowanych przez gminy z powiatu sandomierskiego. Dominowały w nich przede wszystkim pisanki zdobione na różne sposoby, wędliny, lukrowane baby, baranki i inne typowo świąteczne elementy tradycyjnej święconki.

  Podczas uroczystości Burmistrz Sandomierza oraz włodarze gmin podziękowali za ogromny wkład włożony w przygotowanie świątecznych kompozycji oraz złożyli wszystkim uczestnikom serdeczne życzenia świąteczne.