Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sandomierzu kolejny raz promowali wyjątkowe walory turystyczne Sandomierza podczas IX Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL , które w dniach 7-9 kwietnia odbyły się na terenie Targów Kielce.

   Targi AGROTRAVEL należą do czołówki imprez wystawienniczych o profilu turystycznym w Polsce, ukierunkowanych na produkty turystyki wiejskiej. Kieleckie targi stanowią idealne miejsce spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców i partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystycznych. Program tegorocznej edycji targów AGROTRAVEL obejmował m.in. prezentacje wystawców krajowych i zagranicznych, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych oraz konkursy dla wystawców i zwiedzających.

   Wśród wielu wystawców z kraju i zagranicy prezentujących swoje oferty podczas targów AGROTRAVEL, znaleźli się także przedstawiciele miasta Sandomierza – pracownicy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu . Reprezentanci Sandomierza odpowiadali również na wiele pytań dotyczących sandomierskiej bazy noclegowej i gastronomicznej oraz o planowanych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Bardzo dużo pytań dotyczyło kolejnego już wakacyjnego połączenia kolejowego z Kielc do Sandomierza i z powrotem. Przedstawiciele sandomierskiego magistratu dysponowali bogatym wachlarzem materiałów promocyjnych (m.in. przewodniki, foldery, ulotki), prezentujących bogactwo atrakcji turystycznych, kulturalnych i sportowych miasta Sandomierza. Odwiedzający sandomierskie stoisko pytali również o serial „Ojciec Mateusz”, który cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością.  

   Kolejną imprezą targową o profilu turystycznym z udziałem przedstawicieli miasta Sandomierza będą „Targi Turystyki Weekendowej – Atrakcje Regionów”, które odbędą się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Parku Śląskim w Chorzowie.