Gra terenowa, która była częścią inicjatywy "Mama Mi-i-ja" odbyła się na terenie Starego Miasta w dniu 29 wrześniaBiorąc pod uwagę piękno naszego miasta i bogactwo historyczne jakie skrywa, chcieliśmy w miły sposób zachęcić dzieci i młodzież do odkrywania sandomierskich zakamarków. Na starcie, każdy z uczestników otrzymał mapę z punktami kontrolnymi oraz opisem zadań. Trasa gry obejmowała 20 punktów - począwszy od Bramy Opatowskiej, aż do Zamku Królewskiego. Uczestnicy musieli się trochę natrudzić, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Po przejściu całej trasy, uzupełnione karty do gry każdy złożył w biurze Sandomierskiego Centrum Kultury, gdzie zostaną sprawdzone. Zwycięzców poznamy 2. września podczas imprezy miejskiej "Pożegnanie wakacji".

    Wszystkim wytrwałym uczestnikom gratulujemy ukończenia trasy i zapraszamy do korzystania z propozycji zawartych w inicjatywie "Mama Mi-i-ja".

    Gra terenowa pt. "Legenda sandomierska" była jednym z działań, realizowanym przez Sandomierskiego Centrum Kultury projektu pt. "Pomysł na Kulturę w Sandomierzu" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017".