Kolejny podróżniczy wieczór w Lapidarium pod Ratuszem upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze.

W czwartek 26 stycznia 2017 roku o godz. 18.00 miało miejsce kolejne Sandomierskie Spotkanie z Kulturą, organizowane przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury. Tym razem z udziałem młodego podróżnika Sebastiana Majewskiego, który z wielkim poczuciem humoru opowiedział ,licznie zgromadzonej, publiczności o swojej pierwszej wielkiej zagranicznej wyprawie. Podróż za Ocean okazała się nie lada wyzwaniem, jednak  wizja celu i przygody pozwoliła zażegnać wszelkie przeciwności losu.

Nasz gość opowiedział zarówno o formalnościach związanych z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, jak i o ambitnym planie wyprawy. Program wyjazdu obejmował kilka najbardziej znanych amerykańskich „cudów” przyrody i infrastruktury. Wśród nich:  San Francisco, Lassen Volcanic National Park, Yellowstone, Salt Lake City, Grand Canyon, Monument Valley, Las Vegas, Zion National Park, San Diego.

Podróżnik podzielił się refleksją na temat amerykańskiego stylu życia oraz stereotypów o Amerykanach. Na koniec opowiedział wszystkim o tym, co „odkrył” w Ameryce. Mianowicie to, że warto wierzyć w marzenia, które tylko z pozoru wydają się niemożliwe do spełnienia.

Po spotkaniu pojawiły się pytania i rozgorzała dyskusja. Okazało się, że wśród uczestników spotkania jest kilka osób, które również miały okazję poznać amerykański kontynent. Wymiana opinii i poglądów przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych.

Zarówno Sebastianowi Majewskiemu, jak i uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za poświecony czas i budowanie przyjemnej atmosfery.