Wieczór Tańców i Kolęd Polskich to bardzo piękna i długa tradycja. Wieczór organizowany jest już od 19 lat. Inicjatorem tych spotkań jest Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, którego opiekunem i choreografem jest pan Dariusz Bukowski. Formacja rozwija się pod skrzydłami Sandomierskiego Centrum Kultury i zrzesza kilkadziesiąt osób - dzieci i młodzież.

W dniu 28 stycznia 2017 roku sale widowiskową Domu Katolickiego wypełnił tłum miłośników folkloru. Wśród zgromadzonych uwagę zwrócili najmłodsi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska  ubrani w przepiękne regionalne stroje ludowe. Po uroczystym otwarciu wydarzenia na scenie pojawili się uczniowie kl. II B Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu, którzy zatańczyli Trojaka. Następnie swoje niesłabnące umiejętność pokazali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Siarkopolanie wykonując pięknego Mazura, w kolejnej odsłonie Suitę Łowicką a później tańce karpackie. Z kolei młode pokolenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska zatańczyło Suitę Lubelską (uczniowie kl. III B), Krakowiaka oraz Suitę Kurpiowską (uczniowie kl. III C).

Nie tylko tańce polskie królowały tego wieczoru na deskach sceny w Domu Katolickim. Publiczność miała także okazję wysłuchać pięknych kolęd w nowych aranżacjach w wykonaniu zespołu śpiewaczego z Wrzaw oraz pana Przemysława Chwałka.

Na zakończenie koncertu na scenie pojawili się wszyscy wykonawcy, aby pożegnać publiczność. W podziękowaniu za wspaniały występ, zarówno młodzi, jak i nieco starsi artyści otrzymali gromkie brawa.