Blisko 3000 jednośladów wzięło udział w rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego w Sandomierzu, który odbył się 8 kwietnia 2018 r.

   Wydarzenie rozpoczęło się od parady motocyklowej ulicami miasta, w której wziął udział również Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza. Motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon topieniem marzanny i powitaniem wiosny. Na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nie brakowało atrakcji. Jedną z nich był koncert zespołu Konsystorz.

    Uczestnicy mieli okazję zobaczyć również pokaz panowania nad motocyklem w stuncie w wykonaniu mistrza Rafała Kownackiego. Odbył się również pokaz ratownictwa drogowego i medycznego, a także prezentacja Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił także Klub Karate Trójka Sandomierz. Najmłodsi adepci prezentowali techniki karate. W wykonaniu starszych stopniem karateków widzowie mogli poznać kata, elementy samoobrony i walkę.  Pokaz dedykowany był małej Mai Mazurek, która walczy z chorobą. Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę charytatywną na leczenie dziewczynki.