Długi weekend w Sandomierzu rozpoczął koncert Marcina Januszkiewicza- „Osiecka po męsku”. Widzowie, którzy postanowili spędzić niedzielny wieczór na zamkowym dziedzińcu, mogli usłyszeć znane teksty Agnieszki Osieckiej w wyjątkowej aranżacji. Artysta odkrył je na nowo. Po męsku, po swojemu, sprawiając, że dobrze znane piosenki, zyskały nowy wyraz i brzmienie.

   Marcin Januszkiewicz jest laureatem wielu prestiżowych nagród: I nagrody dziennikarzy „Tukan Dziennikarzy” na 33 PPA we Wrocławiu (2012); I nagrody na 16 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (2012); I nagrody w konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej” (2011); I nagrody publiczności w Leśniczówce Pranie; I nagrody jury oraz nagrody publiczności w Sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

   Koncert wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród sandomierskiej publiczności i pozwolił spojrzeć na unikalne teksty wybitnej poetki z zupełnie nowej, męskiej perspektywy.

   Organizatorami koncertu byli: Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.