Piknik animacyjno - rekreacyjny odbył się 2 maja 2018 r. na placu zabaw przy ul. Wielowiejskiej w Sandomierzu. W trakcie wydarzenia Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza oraz Piotr Chojnacki przewodniczący rady miasta Sandomierza wraz z radnymi dokonali oficjalnego otwarcia placu zabaw.

   W programie wydarzenia nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy licznie przybyli wraz z rodzicami na majówkową imprezę. Modelowanie balonów, tworzenie ogromnych baniek mydlanych, zabawy z chustą Klanzy, malowanie twarzy czy też tańce integracyjne, to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać wszystkie dzieci oraz rodzice. Ponadto zaprezentowano warsztaty EKO MODA, podczas których tworzono ekologiczne stroje z wykorzystaniem surowców wtórnych. W ramach imprezy odbyły się również konkurencje sportowe i konkursy ekologiczne z nagrodami.

   2 maja to oczywiście Dzień Flagi, dlatego podczas pikniku został również zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat polskich symboli narodowych.

   Dla tych, którzy chcieli wystąpić na plenerowej scenie czekał konkurs karaoke, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych.

   Gwiazdą wieczoru był lokalny artysta - Michał Biały, który za sprawą piosenek lekkich, łatwych i przyjemnych umilił czas wtorkowego pikniku.

    W najbliższym czasie odbędą się w Sandomierzu kolejne pikniki, na które serdecznie zapraszamy.

Planowane terminy pikników:

26 maja - osiedle Żółkiewskiego - scena plenerowa, plac zabaw, tereny zielone,

27 maja – teren wokół Placu Zabaw na ul. Schinzla, osiedle przy Szpitalu,

2 czerwca - Port Kultury i teren przyległy, ul. Portowa 24,

3 czerwca - teren przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. Cieśli 2.