Miniony weekend w Sandomierzu należał do bardzo udanych. A to wszystko za sprawą Formacji Tanecznej PARADOX, która działa przy Sandomierskim Centrum Kultury.

    Na widzów przybyłych do Portu Kultury, czekał wzruszający i pełen emocji spektakl "Naznaczone" w choreografii Moniki Magdy, Doroty Koprowskiej oraz tancerek najstarszej grupy PARADOX I.

   Scenariusz i reżyseria: Monika Magda.

   Spektakl opowiadał o człowieku w kontekście relacji międzyludzkich, jego codzienności pełnej najróżniejszych emocji, dylematów oraz decyzji podejmowanych każdego dnia. To była opowieść o smutkach i radościach, codziennej walce o sprawy małe i wielkie, zmęczeniu, zwątpieniu, wreszcie nadziei, której nie wolno nam utracić. Główną ideą spektaklu było przypomnienie podstawowych wartości, którymi warto kierować się w życiu, a o których tak łatwo dziś zapomnieć.

   Gdy już emocje związane ze spektaklem opadły, przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności tanecznych formacji tanecznej PARADOX: PARADOX I, PARADOX II, PARADOX III, PARADOX JUNIOR oraz PARADOX 25+ , a także popisy solistyczne dwóch tancerek: Aleksandry Śledź i Gabrieli Kodyry.

    Podsumowaniem tego wyjątkowego koncertu były słowa podziękowania i uznania zwłaszcza dla choreografa - Moniki Magdy oraz tancerek najstarszej grupy PARADOX I. Spektakl taneczny "Naznaczone" oraz towarzyszący koncert zgromadziły rekordową liczbę osób, które szczelnie wypełniły salę widowiskową sandomierskiego Portu Kultury.