Ostatnie spotkanie warsztatowe w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej miało miejsce w sobotę 21 kwietnia 2018 roku. Warsztat pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowe w praktyce” poprowadziła Weronika Idzikowska - animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka teatru, certyfikowana trenerka Familylab Polska, współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. "Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce". Weronika na co dzień współpracuje m.in. z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie oraz Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

   Spotkanie miało charakter wykładu inspirującego z elementami pracy warsztatowej. W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzieli się czym jest edukacja kulturowa i jak tworzyć projekty edukacji kulturowej z dziećmi. Ponadto zdobyli konkretne narzędzia pomocne  w komunikacji i budowaniu relacji z dziećmi, poznali modele projektów edukacji kulturowej, które wspierają najmłodszych w ich rozwoju oraz metody wzmacniania kompetencji społecznych i twórczych wśród dzieci. Spotkanie upłynęło pod znakiem rodzinnej atmosfery, twórczej współpracy i inspirujących dyskusji.

   Serdecznie dziękujemy zarówno prowadzącej, jak i uczestnikom za współtworzenie tak wyjątkowego klimatu wydarzenia. Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to projekt realizowany przez Wojewódzki Dom Kultury, współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo młoda kultura”. Opiekę nad realizacją warsztatów ŚAEK w powiecie sandomierskim sprawuje Sandomierskie Centrum Kultury.