Kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą” zorganizowane przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury odbyło się 25 kwietnia 2018 r. w Lapidarium pod Ratuszem.

   Temat spotkania był urzekający, ponieważ po raz pierwszy w historii cyklu, w roli głównej wystąpiła piękna, słoneczna Italia. Tytuł spotkania brzmiał: „Wojaże po Włoszech ze sztuką w tle” i zgodnie z nazwą sztuka stanowiła klucz do wirtualnej podróży po Italii.

   Naszym gościem była Katarzyna Pająk, historyk sztuki i pasjonatka języka włoskiego, która kilkanaście razy odwiedziła ojczyznę Michała Anioła i Leonardo da Vinciego.

   Profesjonalnie przygotowanej prezentacji towarzyszyły ciekawe opowieści o niezwykłej architekturze, znakomitym malarstwie i zachwycających rzeźbach wielkich włoskich mistrzów. Dzięki naszej prelegentce poznaliśmy najpiękniejsze włoskie miasta m.in. Mediolan, Weronę, Vicenzę, Pawię, Piacenzę, Orvieto, czy Rzym. W opowieściach o włoskiej sztuce nie zabrakło również dygresji na temat zachwycających krajobrazów, czy romantycznych zaułków.

    Uczestnicy spotkania podróżniczego w Lapidarium pod Ratuszem z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali tej niezwykle ciekawej, okraszonej humorem, relacji z podróży po Italii ze sztuką w tle.

    Serdeczne podziękowania składamy Katarzynie Pająk za to wspaniałe i inspirujące spotkanie.

    Publiczności serdecznie dziękujemy za przybycie.

    Zapraszam na kolejne spotkanie w czwartek 17 maja o godz. 18.00.

   Tym razem „odwiedzimy” Tybet.