Dzień tak szczególny, miły i wesoły w przedszkolu odbywa się tylko raz w roku. To Dzień Pluszowego Misia, który wypada 25 listopada. Miś – główny bohater dnia towarzyszy każdemu dziecka od urodzenia. Ta pluszowa zabawka pełni niejednokrotnie rolę ważniejszą niż nam, dorosłym się wydaje. Jest przyjacielem, pocieszycielem, a zabrany do przedszkola pozwala dziecku czuć się bezpieczniej w trudnych chwilach, szczególnie w okresie adaptacyjnym. 

   Do Dnia Pluszowego Misia przedszkole przygotowuje się wcześniej. W przedszkolu prezentowane są plakaty, informujące rodziców o zbliżającym się ,,święcie’’ i zasadach jego obchodzenia. Pomysłowość nauczycielek przedszkola pozwala w sposób szczególny przygotować się do obchodów tego niezwykłego dnia. Dzieci wykonują dowolne prace plastyczne o ,,misiowej’’ tematyce, jak również przygotowują ,,misiowe’’ wiersze, piosenki i tańce. Niektórzy pieką ,,misiowe’’ ciasteczka, przygotowują specjalne stroje, opaski. Prace plastyczne dekorują całą placówkę tworząc niesamowity klimat. W wyznaczonym dniu czyli 25 listopada każde dziecko przychodzi do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. A każdy miś jest niepowtarzalny. Wszyscy spotykają się w sali gimnastycznej, gdzie odbywają się zabawy, konkursy z zagadkami i zadaniami do wykonania, tańce i pląsy z misiami. Co roku modyfikowany jest scenariusz uroczystości tak, aby za każdym razem było wesoło, ciekawie i inaczej. Pojawiają się nowe zabawy, konkursy, piosenki, przysmaki, nagrody, ale niezmienny jest klimat, który towarzyszy wszystkim - to wesoła zabawa przedszkolaków. Ich uśmiech, radość i entuzjazm udziela się także dorosłym.

  W tym roku szkolnym postanowiono podzielić się radością z dziećmi z Oddziału Pediatrii z pododdziałem Kardiologii dziecięcej w Sandomierzu organizując akcję charytatywną ,,i ty przedszkolaku możesz podarować radość innym dzieciom’’. W ramach, której zebrane zostały pluszowe misie. Zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo entuzjastycznie włączyli się do akcji. Zgromadzono pokaźną ilość maskotek, które dzięki serdeczności rodziców zawieziono do szpitala w przeddzień Dnia Pluszowego Misia.