W piątek 26 października 2018 roku w Porcie Kultury miał miejsce koncert dla miłośników poezji śpiewanej.

  Na scenie zaprezentował się zespół pod nazwą "Cisza Jak Ta". W skład grupy wchodzi: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce,
i pięć odmiennych głosów splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek "Ciszowej" rodziny.

  Zespół tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, jak i współczesnych poetów jak Wiesława Kwinto-Koczan, Ewelina Marciniak, Barbara Borzymowska czy Tomasz Borkowski.

  Zespół w ciągu 15 lat istnienia zagrał ponad 900 koncertów w całym kraju, wydał 11 płyt rejestrujących ponad sto utworów grupy.

  Na koncercie zespół zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty "Nieobecność". Publiczność mogła usłyszeć m.in. "Poznałam Cię za późno", "Niedoszła miłość" oraz "Boję się w nocy szeptu ścian".

  Koncert został ciepło przyjęty i doceniony przez licznie zgromadzoną w Porcie Kultury sandomierską publiczność.Nie obyło się bez bisów, na których pojawił się "zespołowy" pies. Po koncercie można było zdobyć autografy członków zespołu oraz zakupić płyty.