Z okazji nadchodzących obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 8 listopada 2018 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sandomierzu, zorganizowały w Domu Katolickim patriotyczne przedstawienie. Tematyka wydarzenia, którego hasło przewodnie brzmiało „Dla Ciebie Polsko 1918-2018”, nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku.

  Przedstawienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Przybyli na nie m.in. przedstawiciele: Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, Rady Miasta Sandomierza, 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, Związku Sybiraków Koło w Sandomierzu, dyrektorzy miejskich instytucji kultury i oświaty, duchowieństwo, nauczyciele, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy miasta.

   Podczas przedstawienia najmłodsi recytowali wiersze, odgrywali pantomimy, tańczyli i śpiewali pieśni patriotyczne. Poprzez bogaty program artystyczny pokazali jak ważna dla najmłodszych jest nauka historii i patriotyzmu. Nauczyciele z Przedszkola nr 3 podkreślili jednocześnie, że treści o tematyce narodowej krzewione są w ich uczniach od najmłodszych lat po to, aby byli dobrymi Polakami.