W piątek 16 listopada 2018 r. po godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem odbył się koncert w ramach piątej edycji ,,Rockowych Dziadów''. Tego wieczoru sandomierski klub rozbrzmiał w klimacie prawdziwego rocka, także śmiało możemy napisać, że miłośnicy mocnego brzmienia grania mieli okazję do dobrej zabawy.

Na scenie w Lapidarium pod Ratuszem zagrały dwa zespoły, które zaprezentowały profesjonalny poziom muzyczny.

Mocne otwarcie zapewnił jarosławski zespól Get Break, który brawurowo zaprezentował solidną dawkę pełnego energii hard rocka. Ciężkie brzmienia nie odstraszyły nawet amatorów lżejszych uderzeń. Widać było, że zespół dał z siebie wszystko, aby zadowolić publiczność. I tak też się stało czego wyrazem była luźna atmosfera i entuzjastyczny odbiór.

GET BREAK - zespół rockowy rozpoczął działalność w czerwcu 1996 r. jako rockowy kwartet z bazą muzyczną w Wojskowym Ośrodku Kultury w Jarosławiu. W 1998 r. robiąc próby w STUDIO MYJNIA, zespół zarejestrował materiał autorski w postaci płyty 13 KAMIENI, a w latach 1999-2006 nagrał kilka materiałów promocyjnych w postaci nieoficjalnych płyt z muzyką jazz-rockową i alternatywną, a swoją działalność przeniósł do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. W 2007 roku po kilku zmianach personalnych powrócił muzycznie i stylistycznie do rocka i hard-rocka. Grupa nagrała płyty WENTYLATOR (2007 r.) i BAROMETR (2009 r.). W 2011 r. zespół wydał płytę ILUMINACJE. 
W 2013 roku zespół GET BREAK występuje na żywo w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów. Z zapisu tej audycji powstaje płyta live: "Koncert w Radio Rzeszów".
Rok 2015 to premiera nowej płyty pod tytułem LOCO MOTYWY. 
GET BREAK konsekwentnie reprezentuje własną, klasycznie - alternatywną odmianę hard-rocka, proponując na koncertach głównie materiał autorski. 

Po ponad godzinnym występie Get Break, za instrumenty złapali muzycy S.N.O.W. -zespół rock rodem z Sandomierza, który występował jako bohater już w poprzednich edycjach ,,Rockowych Dziadów''.

S.N.O.W. -  zespół powstał z końcem 2007 roku z inicjatywy Grzegorza "Gutka" Osmali (ex After Lobotomy, ex Corruption) i Grzegorza "Melona" Wilkowskiego (Corruption). Wkrótce dołączyli do nich Jarosław Krudysz oraz Krzysztof "Thrashu" Szydło (ex Corruption). Po kilku miesiącach do czwórki instrumentalistów dołączył wokalista Tomasz "Wróbel" Wróblewski. Pozyskanie frontmana dało zespołowi dużą dawkę energii, która przerodziła się w nowe, lepsze kompozycje oraz rozpoczęcie działalności koncertowej. Latem 2008 r. S.N.O.W. został wyróżniony na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych „Czysty Akord” w Kielcach (II miejsce). W marcu 2009 r. zespół opuścił basista Jarek Krudysz, a zastąpił go zaprzyjaźniony z zespołem Michał Piorun. W maju 2009 r. zespół zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w sierpniu 2009 r. zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu „Rock Autostrada” w Bochni. W obu festiwalach w skład jury wchodzili wybitni muzycy, krytycy i radiowcy, m.in. Martyna Jakubowicz, Piotr Nalepa, Robert Lubera, Agnieszka Barańska, Robert Masztalerz i inni. 

Muzyka wykonywana przez S.N.O.W. ma ZDECYDOWANIE ROCKOWY charakter, co udokumentowane zostało na wydanej w lipcu 2010 roku pierwszej studyjnej płycie zespołu. 
Realizacja i produkcja płyty - Marcin "Świca" Walczak. 
Płyta wydana absolutnie niezależnie i dystrybuowana we własnym zakresie.

Był to absolutnie mocno rockowy wieczór i dwa dobrej klasy koncerty. Oba zespoły świetnie wykorzystały swój potencjał i doświadczenie co zostało docenione przez publiczność. Muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i oczywiście nie obeszło się bez bisów. Dziękujemy wszystkim za obecność , jednocześnie zapraszamy na kolejne koncerty w sezonie jesienno-zimowym. Szczegóły na plakatach oraz stronach internetowych:

www.esceka.pl  oraz  www.sandomierz.pl