W miniony czwartek 8. listopada, w Iluzjon Art Cafe, odbył się wernisaż wystawy przedstawiającej polskie pejzaże, której autorem jest Wojciech Chmiel.

Wojciechowi towarzyszyła żona Celina, która jest współautorką zorganizowanej przez SCK wystawy w Porcie Kultury, nawiązującej do tradycji i sielskiej atmosfery polskiej wsi.

Oficjalnego otwarcia wernisażu oraz krótkiej prezentacji autorów, dokonała Beata Mojduszka -organizator wystaw w Sandomierskim Centrum Kultury. Z ramienia zespołu „Sędomir” w wernisażu wzięła udział Edyta Ciżyńska – opiekun grupy, zaś władze samorządowe reprezentował Piotr Chojnacki - Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza.

Autorzy opowiedzieli zgromadzonym gościom o swoich doświadczeniach z fotografią, o inspirujących wspólnych podróżach oraz tworzeniu fotorelacji z sandomierskich wydarzeń. Wojciech podkreślił, że jego pasją jest kadrowanie pejzażu i zatrzymanie ulotnych zjawisk natury, natomiast Celinie największą przyjemność sprawia portretowanie ludzi, uchwycenie ich emocji i charakteru. Autorzy wyznali, iż mimo różnej tematyki zdjęć, wzajemnie się uzupełniają i dzielą swoją wiedzą. Łączą swoje zainteresowania dokumentując i promując szkolny zespół ludowy „Sędomir”.

Wieczór upłynął na wspólnych rozmowach o fotografii, wymianie uwag, planach i pomysłach na przyszłość.

Dziękujemy przybyłym gościom, gospodarzom Iluzjon Art Cafe za współpracę przy organizacji wernisażu, autorom życzmy dalszego rozwijania swojej pasji i sukcesów w przyszłości.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z wernisażu i zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, które będą czynne do 6 grudnia br.