W Sandomierzu zainaugurowano Święto Młodego Wina. Jest to już szósta odsłona tego wydarzenia, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Data nie jest przypadkowa, bowiem koniec listopada jest dla winiarzy ważnym etapem w drodze do wytworzenia regionalnego, niszowego produktu.    

   W bogatym programie zainteresowani winogrodnictwem mogą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, spotkać się z winiarzami, a także wspólnie podsumować sezon uprawy winorośli.

   Podczas Święta Młodego Wina gości przybyłych do sandomierskiego zamku przywitał Mateusz Paciura prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy. W kolejnej części zaprezentowały się winnice, pośród nich były te lokalne z powiatu sandomierskiego oraz z innych regionów Polski. Uczestnicy imprezy zgłębili tajniki najlepiej prosperujących winnic. O produkcji i walorach winogrodnictwa opowiadali właściciele winnic, którzy przybyli na to wyjątkowe święto. Następnie Marcin Marzec burmistrz Sandomierza - elekt oraz Dariusz Socha kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki przekazali na ręce Mateusza Paciury symboliczny klucz do bram miasta.

  Po części oficjalnej przy akompaniamencie Sandomierskiej Orkiestry Dętej ulicami Sandomierza w kierunku Rynku Starego Miasta, ruszył barwny pochód z „młodym winem”, który poprowadziła Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Kolejnym punktem imprezy są rozmowy i spotkania z winiarzami w sandomierskich restauracjach i kawiarniach. Specjaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz udzielają cennych wskazówek i opowiadają o sukcesie, jaki osiągają na arenie ogólnopolskiej prezentując swój  wyjątkowy produkt.