W Lapidarium pod Ratuszem ponownie zagościł rap i hip-hop. 16 marca, w piątkowy wieczór przed sandomierską publicznością zaprezentowały się następujące zespoły:
  • wszedzieZUBER/BrakPerspektyw – duet rapowo-producencki pochodzący z Sandomierza, tworzący obecnie solidny filar krakowskiego rapowego podziemia. Działają w zespole od 2015 roku, pierwszy wspólny koncert zagrali w roku 2016 w Sandomierskim Lapidarium. BrakPerspektyw jako producent jest bardzo wszechstronny i w jego produkcjach można usłyszeć zarówno inspiracje klasycznym samplowanym brzmieniem jak i ciężkie trapowe dźwięki. wszedzieZUBER w rapie stawia na bezkompromisowe, szczere tracki.
  • Digital Insanity - krakowska grupa stworzona z trzech reprezentantów trzech różnych styli. Psymone (muzyka depresyjna, bardziej rozbudowana melodyjnie od klasycznego rapu), Pozit (schoolshooter, głównie ciężki trap, nie brakuje mu ciekawych porównań i czasem mocnych punchline'ów, zdecydowany przeciwnik twardych używek) oraz Piechu (najbardziej różnorodny styl z całej trójki i trudny do zaszufladkowania).
  • A. Cichy – logistyk który rapuje od 2011 roku. W 2018 planuje premierę wspólnego EP z wszedzieZUBERem jak i swój solowy materiał.
  • Izi i Wzór - dwóch raperów pochodzących z województwa świętokrzyskiego, działają na scenie rapowej od 3 lat jako duet, mają za sobą kilkanaście koncertów po całej Polsce, kilka teledysków dzięki którym zostali zauważeni w naszym rejonie.
  • Duet WASKODAGAMA, w którego skład wchodzą raper Biara oraz producent Wrona/DJ Skrzydlaty. Tworzą klasyczny brzmienie rapu inspirowane nowojorskimi latami 90-tymi.

   Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem wśród młodych odbiorców kultury, młodzi ludzie wypełnili całą salę podziemnego klubu. Wszystko wskazuje na to, iż Rapidarium jeszcze nie raz zagości w podziemiach sandomierskiego Ratusza.

Autor fotografii: Julia Szałapska