Kielecki ZUS ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy 16 marca zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek. Z prawie 700 uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych - w tym uczniowie z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu w składzie: Monika Kurkowska, Aleksandra Czajka i Damian Kubicki. Ich opiekunem jest Krystyna Rzęsa.

  - „Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Bo oprócz nagród rzeczowych dla uczniów, do zdobycia są indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię w niemal całym krajumówiła Monika Kopka koordynator ds. komunikacji społecznej w kieleckim ZUS-ie.

   Na najlepszych uczniów czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL.

   Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem organizowanych od kilku lat zajęć dla młodzieży pt. „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w ramach którego uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i dawać im praktyczną wiedzę w tym zakresie.

  Trzymamy kciuki i życzymy Powodzenia!