W ostatni weekend odbyły się w Katowicach jedne z największych targów turystycznych w Polsce. Podczas imprezy w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego, bogatą ofertę turystyczną zaprezentowali przedstawiciele Sandomierza. Targi Turystyczne „GLOBalnie” to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje, czy też krótsze weekendowe wyjazdy.  

   W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji pomagali wystawcy z kraju i z zagranicy, którzy przygotowali dla gości swoich stoisk atrakcyjną ofertę wypoczynku oraz zaplanowali wiele ciekawych niespodzianek.

   Z szerokim wachlarzem turystycznych możliwości Królewskiego Miasta można było zapoznać się na stoisku województwa świętokrzyskiego. Oprócz sandomierskiej oferty w tym samym miejscu prezentowały się również: Miasto Kielce z promocją projektu Kielce-raj dla dzieci, Bałtowski Kompleks Turystyczny, LOT Ziemi Jędrzejowskiej, Agencja Turystyki GEOTRAVEL oraz Hotel Aviator.

   Każdy, kto odwiedził sandomierskie stoisko otrzymywał zestawy map, informatorów i wiele innych ulotek, stanowiących niezbędnik turysty, który planuje podróż w nasze strony. Mógł też zaczerpnąć fachowej porady od profesjonalistów w tej dziedzinie. Przedstawiciele Sandomierza zapraszając do nadwiślańskiego grodu odpowiadali na szereg pytań z tego zakresu. Z uwagi na fakt, iż odwiedzający byli w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, sandomierscy przedstawiciele musieli wykazywać się dużą wiedzą, kompetencjami oraz elastycznością, by móc zaprezentować ofertę spełniającą oczekiwania zainteresowanych. Dużą ciekawość budziła oferta poznania miasta trasą „Śladami Ojca Mateusza”. Zainteresowanie wzbudzała również informacja o powstałej Galerii Ojca Mateusza. Propozycja sandomierskich imprez, atrakcje turystyczno-przyrodnicze czy Sandomierski Szlak Winiarski, to kolejne z magnesów przyciągających turystów do Sandomierza. Sandomierz podczas targów cieszył się wielkim uznaniem i zainteresowaniem. Mnóstwo osób było już w królewskim mieście, ale zadeklarowało chęć ponownego przyjazdu.