Drogi Rodzicu! W ramach działającego w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu Uniwersytetu Rodziców, zapraszamy wszystkich rodziców i wychowawców do udziału w kolejnej edycji programu edukacyjnego: „Szkoła dla rodziców i wychowawców wg scenariuszy A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły.”

   Program wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki i finansowany jest ze środków przeznaczonych na ten cel.

   Proponowany program poświęcony jest problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci. Autorki dzielą się głęboką wiedzą oraz własnym doświadczeniem na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych wskazując sposoby ich uniknięcia – uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.

   Szczególną zaletą tego programu jest pokazanie jak to robić!

   Praktyczne ćwiczenia i wskazówki – ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i nie tylko z nimi, sprawiają że program ten przeznaczony jest dla każdego kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale być przez dzieci kochanym i rozumianym.

   Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców obejmuje 8 spotkań warsztatowych poświęconych różnorodnej tematyce:

  • „Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami.”
  • „lista uczuć”
  • „Zachęcanie do współpracy.”
  • „Zamiast karania”
  • „Zachęcanie do samodzielności.”
  • „Pochwały”
  • „Uwalnianie dzieci od grania”
  • Podsumowanie i ocena poznanych metod

  Zajęcia poprowadzi doświadczony pedagog mgr Justyna Kowalska zastępca dyrektora, pedagog w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

   Zapisy do Szkoły dla Rodziców pod adresem: j.kowalska@sp4sandomierz.pl

   Serdecznie zapraszamy!

   Uwaga! Udział w zajęciach jest bezpłatny. Przewidywany najbliższy termin rozpoczęcia zajęć, 20.09.2018 roku, a kolejna edycja rozpocznie się w listopadzie 2018 r.