Międzynarodowy Turniej Karate „Carpathia Cup”, w którym wystartowało 850 zawodników z 12 krajów Europy oraz 70 klubów z Polski odbył się  26 stycznia 2019 roku w Rzeszowie. Sandomierski Klub Karate reprezentowali: Natalia Wielgus, Julia Barłożek, Ewa Skubida, Aleksandra Skubida, Natalia Ciupak, Jan Skobel, Filip Gajda, Bartłomiej Wiśniewski, Jakub Ciupak, Dawid Krasowski, Oliwer Wróblewski i Jakub Śmigała.

   Odpowiednio w swoich kategoriach sandomierscy karatecy zajęli następujące miejsca:

I Miejsce - Ewa Skubida
I Miejsce - Jan Skobel
II Miejsce - Natalia Ciupak
II Miejsce - Aleksandra Skubida
III Miejsce - Dawid Krasowski

  Turniej był wyjątkowo trudny ze względu na silną obsadę i dużą ilość startujących zawodników, jednak nasi karatecy osiągnęli sukces zdobywając pięć medali. 

  Jest to drugi start sandomierskiego klubu w tym roku i kolejny odniesiony sukces. Sukces ten jest wynikiem pracy naszych instruktorów: Jarosława Winklera i Bartłomieja Czopa oraz ciężkiej pracy i samozaparcia naszych zawodników. W tym roku zwiększono ilość treningów do czterech tygodniowo co jest efektem zdobytych medali. Karate wymaga ciężkiego i systematycznego treningu, w związku z tym planowane jest w tym roku zwiększenie ilość treningów przygotowujących do zawodów. 

   Kolejnym sprawdzianem będzie Turniej Karate w Wojniczu, który odbędzie się 16 lutego 2019 r.