Każdego roku, w ostatnią noc grudnia, turyści oraz mieszkańcy Sandomierza spotykają się na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, aby hucznie żegnać stary rok oraz jeszcze huczniej witać nowy. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli na Rynek Starego Miasta w Sandomierzu, by wspólnie pożegnać stary i przywitać nowy 2019 rok.

  Sylwestrowa zabawa rozpoczęła się punktualnie o godz. 22.00. Zainaugurował ją żywiołowy koncert zespołu PROJEKTBAND z repertuarem najpopularniejszych przebojów muzycznych. PROJEKTBAND to 5–cio osobowy nowoczesny zespół muzyczny z okolic Sandomierza, którego głównym atutem są koncertowe wykonania największych przebojów muzyki tanecznej i rozrywkowej. Tuż przed północą życzenia noworoczne złożyli wszystkim zgromadzonym Burmistrz Sandomierza - Marcin Marzec oraz dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury-Wojciech Dumin.

  Punktualnie o północy niebo nad Sandomierzem rozbłysło fajerwerkami, rozległy się wiwaty, oklaski i okrzyki radości. Zaraz po urzekającym pokazie fajerwerków nadszedł czas na to, aby tanecznym krokiem wejść w Nowy Rok. W związku z tym, kontynuując wieloletnią tradycję, tłumnie zgromadzeni na Rynku Starego Miasta imprezowicze zatańczyli wokół Ratusza Poloneza. Taneczny korowód prowadziły pary dworskie – damy i rycerze z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Polonez nie był jednak ostatnim tanecznym akcentem tej sylwestrowej nocy. Zebrani na Rynku Starego Miasta bawili się przy tanecznych hitach serwowanych przez DJ'a Jerryk aż do godz. 2.00.

  Świętowanie Nowego Roku w Sandomierzu przebiegło w bardzo radosnej atmosferze.

  Organizatorami Powitania Nowego Roku byli: Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.