XIV już edycja Konkursu Wiedzy o Sandomierzu dla Przedszkolaków organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 7 odbyła się 13 czerwca 2017 roku w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Honorowym patronatem uroczystość objął Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza oraz Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty.

  W zmaganiach konkursowych zmierzyły się drużyny najstarszych przedszkolaków z całego miasta. Uczestnikom jak co roku towarzyszyło  hasło ,,Mam 7 lat, a znam 1000-letnie dzieje Sandomierza”. Historię miasta dzieci poznawały pod czujnym okiem przedstawicieli sandomierskiego PTTK, którzy już kolejny rok towarzyszą i wspierają dzieci w poznawaniu i kultywowaniu tradycji miasta. Tym razem konkurs przebiegał  w atmosferze jarmarku sandomierskiego i miał na celu uczyć zdrowej rywalizacji w formie zabawy. Oczekiwany zakres wiedzy dotyczył genezy nazwy miasta, historii, ciekawostek i legend związanych z najazdami tatarskimi. Dzieci-reprezentanci przedszkoli odpowiadały na pytania indywidualnie lub drużynowo .

   W części artystycznej wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 7 prezentując: skoczny taniec dworski, klimatu dawnych lat dopełniły suknie dam dworu dla dziewczynek, chłopcy wcielili się tym razem w role małych rycerzy oraz dawali pokaz żonglerki, tresury ,,dzikich zwierząt” i popisów kuglarskich. Niezawodnie ozdobą i dopełnieniem uroczystości stały się postacie osób prowadzących: mieszczki i straganiarki.

   Zapraszamy wszystkich chętnych już za rok, by dopingować naszych małych zawodników i poczuć atmosferę dawnej świetności naszego miasta, być świadkiem kolejnych zmian młodych, ciekawych świata pokoleń.