Forum pod hasłem „Jesteśmy dla Was!” – wsparcie dla rodzin osób niepełnosprawnych, organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu w ramach Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych odbyło się 1 grudnia 2017 r. na Hali Widowiskowo- Sportowej w Sandomierzu. Akcja odbyła się w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia.

   Wydarzenie zainaugurowała Dorota Tarnawska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Następnie głos zabrał Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza, który podsumował jak ważna jest pomoc dla osób niepełnosprawnych i podziękował wszystkim instytucjom zaangażowanym we wsparcie tych osób.

   Kolejną częścią spotkania były prelekcje wygłoszone przez przedstawicieli organizacji pomagającym osobom niepełnosprawnym.

   Dodatkowo na stoiskach instytucji wspierających osoby niepełnosprawne zaprezentowano bogatą ofertę pomocy oraz rękodzieło wytwarzane m.in. w warsztatach terapii zajęciowej.

  Adresatami akcji były rodzinny osób niepełnosprawnych, instytucje i placówki zajmujące się zawodowo problematyką osób niepełnosprawnych i wszyscy inni zainteresowani tematyką.