Już po raz piętnasty policjanci, strażacy, ratownicy wodni, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego spotkali się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych z Sandomierza. Spotkanie pod hasłem "Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” odbyło się 9 listopada 2017 r. w sandomierskim Domu Katolickim.

   Akcja organizowana corocznie przez redakcję „Echa Dnia” ma na celu przede wszystkim przekazanie dzieciom w sposób możliwie czytelny zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz podczas zabaw. Spotkania, odbywające się w różnych miejscach naszego województwa, cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów najmłodszych klas, dla których wspólne lekcje z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowego i higienicznego stylu życia wiążą się zawsze z wyśmienitą zabawą.

   Wyjątkowym gościem spotkania był Jeż Edek, który już od kilku lat towarzyszy akcji. W programie spotkania nie zabrakło lekcji dotyczącej zdrowego trybu życia dzieci w wieku szkolnym, jak również informacji o bezpieczeństwie z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem podziwiały sprzęt oraz odzież ochronną, używane przez strażaków podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Zasady poruszania się w ruchu drogowym zaprezentowali przedstawiciele Policji. O bezpieczeństwie w gospodarstwach domowych opowiedział przedstawiciel KRUS-u. Zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą przedstawili ratownicy pogotowia wodnego.

   Czwartkowe spotkanie w Domu Katolickim odbyło się przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.