Szkolenie pt. "Otwórz świat swojemu dziecku - zajęcia z multisensoryki" odbyło się 30 września 2017 r. w Porcie Kultury. Spotkanie poprowadziła Aleksandra Charęzińska - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor masażu Shantala, autorka programu zajęć "Smyko - Multisensoryka".

    W zajęciach wzięło udział 15 rodziców, którzy z wielkim zainteresowaniem pochłaniali wiedzę przekazywaną przez prowadzącą. Całe spotkanie miało na celu pokazać rodzicom jak wspierać rozwój ich dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Uczestnicy w swoich działaniach wykorzystywali składniki bezpieczne dla dzieci - mąkę, marchewkę, olej, barwniki spożywcze, olejki zapachowe do ciast, itp. A "wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój maluszków oraz edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy".

    Spotkanie było jednym z działań inicjatywy "Mama Mi-i-ja" realizowanej w ramach projektu "Przepis na kulturę w Sandomierzu" finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury + inicjatywy Lokalne 2017".