Impreza plenerowa pod nazwą ,,DOBRE – bo tradycyjne i lokalne”, której jednym z głównych założeń była popularyzacja produktów lokalnych oraz promocja tradycji sadowniczych i warzywniczych Ziemi Sandomierskiej, odbyłą się 9 września 2017 roku, na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

   Wydarzenia zostało zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z Ośrodkiem Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

   Najważniejszym elementem programu były targi produktów lokalnych.

  Tematem przewodnim targów była prezentacja asortymentu związanego z województwem świętokrzyskim w zakresie rolnictwa, agroturystyki, produktów lokalnych oraz przedmiotów artystycznych i rękodzieła. Ponadto wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję degustować, a także zakupić naturalne produkty wyprodukowane w oparciu o tradycyjne receptury. Degustacje stanowiły ważny punkt programu imprezy i były wyjątkową okazją do prowadzenia rozmów z wystawcami na temat ich produktów i zdrowego odżywiania.

  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia w postaci ciekawych konkurencji, gier i zabaw prowadzonych przez animatorów ze ,,Stacyjkowa”.

   Podczas trwania imprezy na scenie zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami nawiązującymi do idei wydarzenia. Zwycięzcy mieli okazję zabrać do domów słoiczki z owocowymi przetworami.

   Impreza odbyła się przy pięknej pogodzie i wyjątkowo serdecznej atmosferze. Wydarzenie uatrakcyjniły folklorystyczne występy muzyczno - taneczne. W pierwszej kolejności swój talent zaprezentował zespół seniorek pod nazwą „Przelaski '' z Zajeziorza, a następnie Zespół Pieśni i Tańca ,,Gorzyczany”. Wyjątkową atrakcją był obrzęd "Zielarka" w wykonaniu zespołu ludowego ,,Chocimowianki”. Wspaniale na scenie zaprezentowały się także zespoły folklorystyczne z Rzeszowskiego Domu Kultury. Zwieńczeniem programu artystycznego wydarzenia był koncert "Trio Tradycyjnego” - grupy, która opiera swoją twórczość na muzyce tradycyjnej regionu.